Kategorie

Jak nie stracić kaucji wynajmując mieszkanie?


Większość wynajmujących oprócz opłaty za wynajem żąda również kaucji/depozytu.

Ma ona być zabezpieczeniem dla właściciela mieszkania ,że podłoga,która była niedawno wymieniana będzie szanowana a w razie zniszczenia kaucja pokryje jej naprawę.

Kaucja wynosi zazwyczaj równowartość jedno-dwu miesięcznego czynszu dla wynajmującego.Użytkując mieszkanie czasem przez kilka miesięcy a nawet lat niektórych uszkodzeń nie da się uniknąć.

Co więc możemy zrobić aby nie stracić kaucji,która często wynosi nawet kilka tysięcy złotych?

Wystarczy wykupić polisę PZU tzn.OC najemcy.

Takie ubezpieczenie to koszt rzędu kilkudziecięsiu złotych rocznie ale pozwala uniknąć pokrywania zniszczeń w mieszkaniu ,które wynajmujemy z własnej kieszeni.

Często wynajmując mieszkanie martwimy się,że zalejemy sąsiadów lub uszkodzimy sprzęt będący własnością osoby,które wynajmuje nam lokum.

W praktyce ubezpieczenie pomoże gdy uszkodzimy podłogi,ściany,okna,meble jak również,kiedy uszkodzimy sprzęt RTV lub AGD.

Warto również wspomnieć,że polisa OC najemcy obejmuje szkody wyżądzone nie tylko przez najemcę lecz również jego dzieci i zwierzęta.Polisa mieszkaniowa zawierana jest na wynajmującego a nie mieszkanie dlatego nie stanowi ograniczenia dla osób,które planują zmianę miejsca zamieszkania.